دسته‌ها
موبایل

اپل از احتمال تعویق چند ماهه ی عرضه ی آیفون 12 به علت شیوع کرونا خبر داد

اپل از احتمال تعویق چند ماهه ی عرضه ی آیفون 12 به علت شیوع کرونا خبر داد

شیوع بیماری کرونا ممکن است که عرضه آیفون 12 و مدل‌های دیگر آن را تا سال ۲۰۲۱ به تأخیر اندازد.

انتظار می‌رود سری جدید گوشی آیفون ۱۲ اپل در ماه سپتامبر (شهریور) معرفی شود. گوشی‌های نسل بعدی آیفون برای اپل اهمیت بسیاری دارند؛ زیرا اولین گوشی هوشمند این شرکت با قابلیت پشتیبانی از ارتباطات 5G خواهند بود.

با این حال، گزارش‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد گسترش بیماری کرونا ضربه بدی به برنامه اپل برای معرفی و عرضه پرچم‌داران نسل بعدی آیفون زده است. در صورت صحت شایعات، عرضه سه گوشی هوشمند جدید سری آیفون ۱۲ ماه‌ها به تأخیر خواهد افتاد.

گویا مقامات اپل نیز با این موضوع کنار آمده‌اند و خود را برای تأخیر در عرضه آیفون‌های جدید آماده می‌کنند. چندی پیش خبری منتشر شد که ساخت قطعات مورد نیاز برای آیفون‌های اپل در هند برای ۲۱ روز متوقف شده است.

شاید تعطیلی کارخانه‌های فاکسکان و ویسترون در هند از دلایل اصلی تصمیم اپل به تأخیر در عرضه آیفون ۱۲ باشد؛ زیرا ممکن است که این تعطیلی‌ها با گسترش بیماری کرونا به مدت طولانی‌تری تمدید شود.

موضوع به تأخیر افتادن عرضه محصولات جدید اپل گویا از مباحث اصلی سران این شرکت با سهام‌داران بوده است. این موضوع را سه نفر که از اوضاع داخلی شرکت اپل آگاه هستند به رسانه‌ها گزارش داده‌اند.

علاوه بر کمبود قطعات مورد نیاز برای ساخت مدل‌های سری آیفون ۱۲، کاربران نیز گویا علاقه به ارتقای گوشی هوشمندشان را از دست داده‌اند. اکثر کاربران در خودقرنطینگی به‌سر می‌برند و از ترس ابتلا به بیماری کرونا تنها کالاهای ضروری را خریداری می‌کنند.

در کنار محدودیت مراجعه به بازار برای خرید، کاهش درآمدها به‌دلیل تعطیلی کسب‌وکارها می‌تواند به افت شدید فروش گوشی‌های هوشمند ختم شود. در حال حاضر گزارش‌هایی منتشر شده که نشان می‌دهد آمار فروش گوشی‌های هوشمند در فوریه ۲۰۲۰ نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته با افت ۱۴ درصدی همراه بوده است.

اپل از احتمال تعویق چند ماهه ی عرضه ی آیفون 12 به علت شیوع کرونا خبر داد

به‌نظر می‌رسد اپل نمی‌خواهد شاهد فروش کم آیفون ۱۲ و مدل‌های دیگر آن باشد؛ مخصوصا که پرچم‌دار نسل بعدی کوپرتینویی‌ها اولین گوشی هوشمند مجهز به ارتباطات 5G این شرکت هستند.

کوپرتینویی‌ها به‌دقت در حال بررسی شرایط گسترش بیماری کرونا و تأثیر آن روی بازار ایالات متحده و اروپا هستند و احتمالا تخمین می‌زنند که به‌تأخیر انداختن عرضه پرچم‌دار جدید، انتخابی درست خواهد بود یا خیر.

در حال حاضر ایالت کالیفرنیا در شرایط بحرانی قرار دارد. اپل نیز از کارکنان خود خواسته است که به‌صورت دورکاری از خانه به فعالیتشان ادامه دهند. منابع خبری مختلف می‌گویند که اپل در ماه مه برای عرضه پرچم‌داران جدید تصمیم می‌گیرد و در بدترین سناریو ممکن است که عرضه سری جدید آیفون ۱۲ به سال ۲۰۲۱ موکول شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *