دسته‌ها
علم و تکنولوژی

هواوی چگونه جایگزین گوگل پلی استور را عرضه می‌کند؟

هواوی چگونه جایگزین گوگل پلی استور را عرضه می‌کند؟

هواوی به‌تازگی از ساخت و توسعه فروشگاه اپلیکیشنی جدید تحت عنوان اپ گالری (App Gallery) خبر داد که قرار است جایگزین گوگل پلی استور شود. اقدامی ‌که در جهت مقابله با تحریم‌های شرکت‌های آمریکایی صورت می‌گیرد و هواوی امیدوار است که بتواند نیازهای اپلیکیشن کاربر خود را این طریق رفع کند.

مشکلی اساسی که هواوی با آن مواجه است، عدم عرضه اپلیکیشن‌هایی هم‌تراز با برنامه‌هاییست که کاربران در پلی استور به آن دسترسی داشتند. با این حال، هواوی قصد دارد تا از طریق اعمال تغییراتی محسوس در نرم‌افزار خود و همچنین بالا بردن امنیت آن، توسعه‌دهندگان را به طراحی و ارائه اپلیکیشن‌های محبوب خود برای این سیستم ترغیب کند.

اما کیست که نداند آن دسته از کاربرانی که سال‌ها با اپلیکیشن‌های گوگل خو گرفته‌اند، به این راحتی‌ها نمی‌توانند قید آن‌ها را بزنند. مساله‌ای که قطعا، فروش گوشی‌های هواوی را تحت الشعاع خود قرار خواهد داد و حداقل در بازارهای کشورهای غربی که عمدتا به سرویس‌های گوگل وابسته‌اند، این افت را تجربه خواهد کرد.

با این حال، هواوی به بازار کشورهای دیگر همچون روسیه و کشورهای آسیای شرقی و جنوب شرقی دوخته است که وابستکی چندانی به خدمات گوگل ندارند. در این کشورها، اپ گالری می‌تواند بیشتر مورد استقبال قرار گیرد.

به عبارتی دیگر، هواوی اعلام کرد سیستمی‌تحت عنوان Quick Apps را در اپ گالری خود تعبیه خواهد کرد که نصب و استفاده از این اپلیکیشن‌ها، فضای مموری زیادی را نیاز ندارد و استفاده از آن نیز به راحتی و سادگی انجام می‌شود.

بیش از 1700 اپلیکیشن در اپ گالری گوشی هواوی وجود دارد که از این قابلیت برخوردارند و هواوی آن را دسته‌بندی جدید در عصر 5G نامیده است. در خصوص امنیتی نیز باید گفت که هواوی کیفیت اپلیکیشن‌ها را برای محافظت از کاربران در برابر بدافزارها مورد بررسی خواهند داد؛ چیزی که گوگل در ارائه آن ناتوان بوده و بارها مورد انتقاد قرار گرفته است.

روش حفاظتی که هواوی در نظر گرفته، شامل یک فرآیند بررسی 4 مرحله‌ای برای اپلیکیشن‌های جدید، حافظت از دانلود نصب و اجرای امن اپلیکیشن‌ها می‌شود. از همه مهم‌تر، هواوی اخیرا با شرکت‌های تولیدکننده اپلیکیشن‌های محبوب در جهان وارد مذاکره شده که می‌تواند اپلیکیشن‌های مورد علاقه کاربران را به محیط نرم‌افزاری گوشی‌های خود بیاورد.

با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا اپلیکیشن‌های پرطرفداری همچون فیسبوک و توییتر به چنین پلتفرمی‌ملحق خواهند شد یا خیر.

هواوی چگونه جایگزین گوگل پلی استور را عرضه می‌کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *