دسته‌ها
اخبار

مزایا و معایب ساعت هوشمند ردیاب کودک

مزایا و معایب ساعت هوشمند ردیاب کودک

مزایا و معایب ساعت هوشمند ردیاب کودک
در این مطلب لیستی از مزایا و معایب ساعت‌های هوشمند جی‌پی‌اس دار را تهیه کردیم که برای آشنایی هر چه بیشتر شما با این ساعت‌ها بسیار مفید خواهد بود.

مزایای ساعت هوشمند ردیاب کودک
۱٫ برقراری ارتباط با کودکان
وجود امکان برقراری تماس با کودک در هر لحظه و مکانی بسیار مفید است.

۲٫ موقعیت یابی کودکان
قابلیت پیدا کردن موقعیت مکانی کودک در مواقع اورژانسی بسیار مهم و مفید است.

۳٫ دکمه وحشت
امکان اطلاع رسانی به والدین در مواقع اضطراری باعث ایجاد اطمینان خاطر می‌شود. با ارائه آموزش‌های لازم به کودکتان می‌توانید مطمئن شوید که در مواقع اضطراری با شما تماس می‌گیرد و به موقع برای کمک رسانی حاضر خواهید بود.

۴٫ قیمت ارزان تر نسبت به گوشی موبایل
برای کودکانی که هنوز به سنی نرسیدند که گوشی موبایل مناسب آنها باشد، ساعت هوشمند بسیار مفیدتر است. به عنوان وسیله‌ای که ممکن است گم یا خراب شود، ساعت هوشمند بسیار مقرون به صرفه تر از گوشی موبایل است.

۵٫ قابلیت پوشیدن
از آنجایی که کودک ساعت را به مچش می‌بندد، احتمال گم شدن یا وارد آمدن ضربه به ساعت کمتر از گوشی موبایل است.

۶٫ یادگیری و ایجاد انگیزه
قابلیت‌های فیت‌نس و تقویم ساعت همراه با بازی‌های آموزشی آن بسیار مفید هستند. به این ترتیب کودکان از انجام مسئولیت‌هایشان هم لذت برده و انگیزه بیشتری پیدا می‌کنند تا یک سبک زندگی سالم و فعال تر داشته باشند.

مزایا و معایب ساعت هوشمند ردیاب کودک

معایب ساعت هوشمند ردیاب کودک
۱٫ اضافه شدن به وسایل بلااستفاده
ممکن است کودک شما پس از گذشت مدتی از پوشیدن ساعت خسته شده و آن را کنار بگذارد. در نتیجه، این ساعت هم وارد وسایل بلااستفاده‌ای می‌شود که در خانه رها می‌شوند.

۲٫ یک وسیله الکترونیکی گران قیمت
می توان گفت این وسیله برای کودکی که در سن ۶ یا ۷ سالگی قرار دارد، یک وسیله گران قیمت است. همچنین اگر ساعتی قابلیت اتصال به شبکه ۲G یا ۳G را داشته باشد، هزینه استفاده از این شبکه‌ها هم به آن اضافه می‌شود.

۳٫ ایجاد حس نظارت و ردیابی شدن در کودکان
مسلماً پدر و مادرها تمایل دارند که فرزندشان حس امنیت داشته باشند اما این طور حس نکند که دائماً تحت نظارت قرار دارد. کودکان باید حس استقلال و انتخاب آزادانه باشند. امکان انتخاب و آزمون و خطا باعث رشد و تکامل ما در زندگی می‌شود. اما وقتی تحت نظارت قرار داشته باشیم، انجام این کار بسیار سخت می‌شود. همچنین، هیچ پدر و مادری تمایل ندارد فرزندانی تربیت کند که در مقابل دیگران کارهای درستی انجام می‌دهند اما در خلوت رفتار کاملاً متفاوتی دارند.

۴٫ پرت شدن حواس
گاهی اوقات این طور حس می‌شود که ساعت هوشمند مثل یک اسباب بازی قابل حمل است که منجر به پرت شدن حواس کودکان از درس و کارهای مهم می‌شود. ممکن است اعتیادی که امروزه والدین به گوشی موبایل پیدا کرده اند، در کودکان هم نسبت به ساعت هوشمندشان ایجاد شود.

۵٫ آسیب پذیری امنیتی
هر چند احتمال وقوع این اتفاق کم است اما به هر حال ممکن است فردی با نیات شوم ساعت هوشمند کودک را هک کرده و به این ترتیب همیشه در جریان کارهای کودک و موقعیت مکانی او قرار داشته باشد. قابلیت ردیابی کودک در هر لحظه و هر مکانی یکی از رویاهای برخی مجرمین محسوب می‌شود. بعلاوه ممکن است جی‌پی‌اس یا شارژ باتری در هنگام وقوع یک موقعیت اضطراری با مشکل روبرو شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *