پاور بانک اوریکو مدل T20000 ظرفیت 20000 میلی آمپر

پاور بانک اوریکو مدل T20000 ظرفیت 20000 میلی آمپر

پاور بانک اوریکو مدل T20000 ظرفیت 20000 میلی آمپر
داشتن پاوربانک همیشه برای کسانی که از کالاهای دیجیتال استفاده می‌کنند، جذاب است. در بیشتر مواقع به منبع انرژی بیش از چیزی که برای باتری کالاها در نظر گرفته شده است، احتیاج می‌شود. مهم است که برای تامین انرژی اضافی موردنیاز، از چه منابعی استفاده کنیم. قبلا برای بیشتر روشن نگه‌داشتن دستگاه ها از باتری اضافی استفاده می‌شد؛ اما این روزها پاوربانک‌ها کار را ساده کرده اند. درحالی‌که ظرفیت بیشتر پاوربانک‌ها (شارژرهای همراه) درنهایت 16000 میلی‌آمپرساعت است، شارژر همراه اوریکو (Orico) مدل T20000 با باتری 20000 میلی‌آمپرساعتی توانسته از بیشتر پاوربانک‌های موجود در بازار پیشی بگیرد و تا چندین بار دستگاه‌های شما را شارژ کند، بدون اینکه شارژ آن تمام شود. باتری آن از نوع لیتیوم-پلیمری می باشد. این پاور بانک سه درگاه خروجی دارد و با با امکانات خوب و کاربردی در سخت‌افزار و همچنین باتری قوی یک سر و گردن از دیگر پاوربانک‌ها بالاتر است.

پاور بانک گجتی پرتابل و قابل حمل است که از یک پک باتری بزرگ تشکیل شده و درون جعبه‌ای مخصوص قرار دارد. یک پاور بانک دارای مداری به منظور کنترل جریان الکتریکی است و این یکی از اصلی‌ترین مزایای آن به شمار می‌رود. به همین دلیل استفاده از پاوربانک برای شارژ کردن وسایل همراه، آسیبی به آن‌ها وارد نخواهد کرد. پاور بانک‌ها از سال‌ها قبل‌تر وجود داشتند، اما از زمانی به محبوبیت دست پیدا کردند که استفاده از گوشی های هوشمند متداول شد و کاربران مجبور شدند از این دسته وسایل، که دوام باتری پایینی دارند، برای مدت زمان‌های طولانی‌تری استفاده کنند. پیش از آن، راهکار کاربران برای دور زدن محدودیت‌های دستگاه‌های همراه از نظر عمر باتری، خرید و همراه داشتن باتر‌ی‌های جداگانه برای این وسایل بود،‌ اما غیر قابل تعویض شدن باتری گجت‌های مختلف از جمله گوشی های هوشمند طی طراحی‌های نوین سال‌های اخیر، اجبار به استفاده از پاور بانک را رقم زد .

در پاوربانک T20000 یک باتری به ظرفیت اسمی 20000 میلی‌آمپرساعت قرار داده شده است و در دسته باتری‌های لیتیوم پلیمری قرار می‌گیرد. البته ظرفیت واقعی تمام پاوربانک‌ها از ظرفیت اسمی آن‌ها کمتر است. علت این امر به خاطر تغییر ولتاژِی است که در پاوربانک و تلفن همراه‌تان صورت می‌گیرد.

باتری‌هایی که امروزه در دستگاه‌های دیجیتال استفاده می‌شوند، عموما از دو گروه باتری‌های لیتیوم-یونی و باتری‌های لیتیوم-پلیمری هستند. باتری‌های لیتیوم یونی در دمای 20- تا 60 درجه سانتی‌گراد عملکرد مطلوب خود را دارند، اما باتری‌های لیتیوم پلیمری محدوده دمای بیشتری را پوشش می‌دهند و در دماهای بسیار بالا یا بسیار پایین هم به شکل عادی انرژی مورد نیاز دستگاه را فراهم می‌کند.
اما شاید بتوان گفت مهم‌ترین مزیت باتری‌های لیتیوم پلیمری در وزن آن‌هاست. اگر دو پاوربانک با ظرفیت اسمی‌های مساوی و بدنه مشابه را با هم مقایسه کنید، خواهید دید پاوربانکی که از باتری لیتیوم پلیمری بهره می‌برد از وزن کمتری برخوردار است. در درجه دوم این دو نوع باتری در طول عمر تفاوت دارند، باتری‌های لیتیوم پلیمری انرژی خروجی کمتری نسبت به لیتیوم یونی‌ها دارند و به همین دلیل بیشتر از باتری‌های لیتیوم یونی عمر می‌کنند. مقدار باقی‌مانده در این باتری 20000 میلی‌آمپرساعتی از روشن بودن نشانگرهای LED روی پاوربانک مشخص است.
سه درگاه USB خروجی پاوربانک T20000 به شما امکان شارژ دو دستگاه به‌صورت همزمان را می‌دهد. چون شدت‌جریان خروجی این دستگاه در صورت استفاده از دو درگاه USB برابر 3.4 آمپر است، شما می‌توانید دو یا سه گوشی موبایل یا یک گوشی موبایل و یک تبلت را هم‌زمان شارژ کنید. اما نکته مهم درباره پاوربانک T20000 این است که قادر است با تشخیص نوع دستگاه متصل به خود، شدت‌جریان مناسب آن را تشخیص دهد و این به لطف چیپ Scharge داخل آن محقق شده است.
نکته مهم درباره پاوربانک T20000 این است که قادر است با تشخیص نوع دستگاه متصل به خود، شدت‌جریان مناسب آن را تشخیص دهد و این به لطف چیپ Scharge داخل آن محقق شده است.

اوریکو در پاوربانک T20000 از سخت‌افزاری استفاده کرده که جلوی شارژ بیش‌ازحد را بگیرد تا انرژی باتری به هدر نرود. این سخت افزار در برابر افزایش شدت‌جریان و ولتاژ هم مقاوم است و علاوه‌براین چون اتصال کوتاه که ممکن است به دستگاه آسیب رسانده یا باعث تخلیه شارژ شود، در این دستگاه از اتصال کوتاه هم جلوگیری شده تا شارژی امن و مطمئن انجام شود. بنابراین می‌توانید مطمئن باشید مشکلی بابت سلامت دستگاهتان ایجاد نخواهد شد.

پاوربانک 20000 میلی‌آمپرساعتی اوریکو با امکانات خوب و کاربردی در سخت‌افزار و همچنین باتری قوی یک سر و گردن از دیگر پاوربانک‌ها بالاتر است. باتری T20000 قادر است گوشی موبایل آیفون 6 را 10 بار شارژ کند و این یعنی به این زودی‌ها نیاز به شارژ دوباره پاوربانک نخواهید داشت. هرچند که باید با این حقیقت کنار آمد که پاوربانک‌های بالای 15000 میلی‌آمپرساعت نسبتا سنگین هستند و مدت‌ زیادی برای شارژ شدن کامل آن‌ها لازم است. اما با این حال T20000 با سه درگاه خروجی پاوربانکی نیست که بتوان به‌سادگی از آن گذشت.

دیدگاهتان را بنویسید