مصرف قهوه ضربان قلب شما را برهم نمی زند

مصرف قهوه ضربان قلب شما را برهم نمی زند

برای چندین دهه ، پزشکان به افرادی که از مشکلات ریتم قلب رنج می برند ، هشدار داده اند که از قهوه اجتناب کنند ، زیرا این نگرانی وجود ندارد که یک تکان خوردن کافئین باعث یک ضربان قلب تند و تیز شود. در این پست از سایت تفریحی آلناز می خواهیم این مورد را بررسی کنیم.

اما یک مطالعه بزرگ جدید نشان داده است که اکثر افراد می توانند از غذای صبحگاهی و یا بعد از ظهر رژیم غذایی بدون نگرانی لذت ببرند – به نظر نمی رسد که کافئین خطر آریتمی بیشتر افراد را افزایش می دهد.

دکتر گرگوری مارکوس ، همکار رئیس قلب و عروق برای تحقیقات در دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو ، گفت: “ما هیچ مدرکی برای این توصیه گسترده برای جلوگیری از قهوه یا کافئین نمی بینیم.” “برخی از افراد می توانند کافئین عامل تحریک آنها باشند ، اما من فکر می کنم شواهد فزاینده نشان می دهد که این موارد در واقع بسیار نادر است.”

در واقع ، نتایج نشان می دهد که هر فنجان قهوه اضافی که فرد روزانه می نوشد ممکن است به طور متوسط ​​حدود 3٪ خطر آریتمی را کاهش دهد ، بر اساس مطالعه منتشر شده در 19 ژوئیه در پزشکی داخلی JAMA.

ماركوس گفت: “اكثر افراد ، حتی مبتلایان به آریتمی ، باید بتوانند از فنجان قهوه خود لذت ببرند و شاید برخی از افراد باشند كه كافئین یا قهوه برای آنها واقعاً به كاهش خطر آنها كمك می كند.”

مارکوس گفت: قهوه یکی از پرمصرف ترین نوشیدنی ها در سراسر جهان است ، اما خواص آن به عنوان یک ماده محرک بسیاری از پزشکان را بر آن داشته است تا بیماران قلبی را از نوشیدن جاوا هشدار دهند.

مارکوس و همکارانش برای دیدن اینکه آیا واقعاً کافئین می تواند باعث تپش قلب یا ضربات غیرعادی قلب شود ، داده های بیش از 386000 نفر را که در یک مطالعه طولانی مدت بهداشت انگلیس شرکت کرده اند ، تجزیه و تحلیل کردند.

محققان گفتند ، از این گروه بزرگ ، حدود 17000 نفر در طول پیگیری متوسط ​​4.5 ساله دچار ریتم قلب شدند.

از همه شرکت کنندگان هنگام ورود به مطالعه در مورد میزان مصرف قهوه آنها سال شد. محققان پاسخ آنها را با احتمال ایجاد ریتم غیر طبیعی قلب پایین خط مقایسه کردند.

نتیجه: هیچ ارتباطی بین کافئین و اختلالات ریتم قلب وجود ندارد ، حتی زمانی که محققان عوامل ژنتیکی را در نظر بگیرند که ممکن است در روش متابولیسم کافئین توسط افراد تأثیر بگذارد.

ماركوس گفت: “ما در سطح جمعيت هيچ مدركي دال بر اينكه آنهايي كه قهوه بيشتري مصرف كرده اند و يا در معرض کافئين بيشتري هستند ، افزايش خطر ابتلا به آريتمي را مي يابند ، نمي توانيم”.

دکتر زاخاری گلدبرگر ، استادیار پزشکی قلب و عروق در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون گفت: “نتایج مطالعه نشان می دهد” کاملاً یک دگم غیر قابل اثبات وجود دارد که قهوه می تواند باعث آریتمی شود. ”

با این حال ، گلدبرگر نسبت به مطالعه بیش از حد آنچه که این مطالعه در مورد فواید محافظتی کافئین مشاهده کرده است ، هشدار داد ، با توجه به اینکه اثر بسیار کمی بود.

گلدبرگر ، یکی از نویسندگان نظرات همراه با مطالعه ، گفت: “من فکر می کنم نتیجه نهایی ، بر اساس این یافته ها این است که قهوه ممکن است آریتمی ایجاد نکند ، اما لزوما در برابر آنها نیز محافظت نمی کند.”

ماركوس گفت ، برای بررسی دقیق چگونگی تأثیر قهوه بر قلب و علت محافظت در برابر آریتمی ، تحقیقات بیشتری لازم است.

مارکوس گفت: قهوه دارای اثرات ضد التهابی است و مشهور است که التهاب می تواند در بروز مشکلات ریتم قلب نقش داشته باشد. همچنین ممکن است این باشد که کافئین به برخی افراد انگیزه بیشتری می دهد تا از نظر جسمی تحرک بیشتری داشته باشند که این امر خطر آریتمی را کاهش می دهد.

ماركوس گفت: “ما احتمالاً كاملاً از سازوكارهای مختلفی كه ممكن است مرتبط باشند” آگاهی نداریم.

مارکوس گفت که وی بیماران ریتم قلب خود را به آزمایش قهوه تشویق می کند.

مارکوس گفت: “در بسیاری از موارد به صورت حکایت ، تفاوتی ایجاد نمی کند.” “برای اکثر افراد ، من متوجه نشده ام که این عامل مهمی است. آنها از دریافت این خبر خوب بسیار خوشحال هستند ، به ویژه کسانی که از قهوه لذت می برند.”

ماركوس و گلدبرگر تصدیق می كنند كه احتمالاً بعضی از افراد هستند كه به خوبی به قهوه پاسخ نمی دهند و نگرانی های آنها باید جدی گرفته شود.

گلدبرگر گفت: “اگر بیمار با تپش قلب یا علائم آریتمی به کلینیک مراجعه کند و سوال کند که آیا کافئین یا قهوه نقشی دارد ، این یک بحث شخصی است.” “اگر یک بیمار گزارش کند که تپش قلب به نظر می رسد با قهوه یا نوشیدنی های کافئین دار مرتبط است ، این داده ها به ما مجوز نمی دهد که به آنها بگوییم سعی نکنند قهوه را محدود کنند. اما من فکر می کنم ما می توانیم به بیمار خود بگوییم که قهوه افراد را جای نمی دهد در معرض خطر بیشتر اختلالات ریتم قلب. “

دیدگاهتان را بنویسید